rolety Gniezno

Rolety klasyczne, dzień i noc, austriackie – Jakie wybrać?

Bez kategorii

Chyba każdy uwielbia spokojne wieczory z lampką wina i ukochaną osobą obok. Jedna urok mija, gdy wszystko widzą sąsiedzi bądź przechodnie. Niestety to częsty problem, gdy na dworze szaro, a w domu świeci się światło. Wtedy z pomocą przychodzą rolety Nakło nad Notecią. Jest ich wiele, jakie wybrać?

Trochę z historii rolet

Nie znamy dokładnej historii rolet. Wiemy jednak, że pierwsze wzmianki na temat rolet i żaluzji pojawiły się już w starożytnym Egipcie. Stopniowo pojawiały się także informacje o stosowanych roletach w Japonii, Ameryce a od XIX wieku w Europie. W grobowcach egipskich znaleziono pewne ozdoby przedstawiające coś w rodzaju osłony, którą można było opuszczać lub podnosić za pomocą drążków bambusowych lub innych. Wykonane były z powiązanej ze sobą trzciny. W innych krajach było podobnie, jednak różniły się materiałem. Dlaczego dziś rolety są tak popularne? Czy są skuteczne?

Rolety Nakło nad Notecią – Dlaczego są tak popularne?

Rolety są niezbędne z dwóch powodów. Po pierwsze, rolety Gniezno to komfort przez cały rok, również latem. W jakim sensie? Dzięki nim możemy zasłonić okna przed słońcem. W ten sposób latem mamy chłodniej w mieszkaniu, a także promienie słoneczne nie rozświetlają nam pokoju, gdy chcemy spać. Po drugie, ważną zaletą rolet jest fakt, że zapewniają nam większą prywatność. Szczególnie przydatne jest to wieczorem, gdy na dworze robi się ciemno, a w domu zaświecamy światło. Bez rolet niestety wszystko wtedy widać. Jakie rolety wybrać? W następnym akapicie o ich rodzajach.

Co mamy do wyboru?  

Na rynku możemy znaleźć naprawdę wiele różnych systemów osłonowych. Różnią się nie tylko kolorem ale też sposobem wykonania, materiałem, trwałością, skutecznością. Dlatego warto się wcześniej zorientować, co mamy do wyboru. Rodzaje rolet:

  • dzień-noc – podwójna warstwa tkaniny i system łańcuszkowy dają możliwość zasłonięcia okna w dowolnym procencie;
  • klasyczne:
  • przyszybowe – montowane bezinwazyjnie na ramie okiennej;
  • wolnowiszące – mogą być montowane na oknie lub nad nim zasłaniając wówczas cała wnękę okienną;
  • rzymskie – dzięki konstrukcji pozwalającej na proste zdjęcie tkaniny i możliwości jej prania są łatwe do utrzymania czystości;
  • austriackie – cechują się suto marszczonymi, stylowymi tkaninami. Nadają pomieszczeniom poczucia ciepła i przytulności.

Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, porozmawiaj ze specjalistą w tej kwestii.