Toksyna botulinowa Kraków

Toksyna botulinowa Kraków – czym jest i do czego jest wykorzystywana?

Bez kategorii

W medycynie z roku na rok pojawią się nowoczesne sposoby leczenia. Dzięki nim wiele chorób staje się możliwymi do uleczenia, natomiast objawy wielu innych są zupełnie łagodniejsze. Toksyna botulinowa to jedna z wielu metod leczenie różnych chorób. Jej skuteczność jest bardzo wysoka. Zapraszamy do lektury tekstu. Poznaj więcej informacji na temat toksyny botulinowej i jej zastosowania.

Toksyna botulinowa – czym jest?

Toksyna botulinowa Kraków jest silną, naturalną toksyną, która blokuje połączenie między nerwami i mięśniami. Tą substancję wykorzystuje się do leczenia wielu chorób neurologicznych, do których zaliczamy:

  • migrenę,
  • dystonię,
  • spastykę.

Toksyna botulinowa wykorzystywana jest również w przypadku leczenia nadpotliwości czy nadmiernego ślinienia się.  Substancja ta może być aplikowana jedynie przez lekarza, który posiada odpowiednie przeszkolenie.

Toksyna botulinowa nadzieją na bóle migrenowe

Coraz więcej osób zmaga się z bólami migrenowymi. Często leczenie profilaktyczne jest mało skuteczne. Leczenie botoksem, czyli toksyną botulinową, choć znane jest już od kilku lat, to i tak jest to mało rozpowszechniona metoda leczenia. To leczenie jest znacznie skuteczniejsze od leczenia migreny tabletkami. Pozbawione jest również skutków ubocznych.

Toksyna botulinowa Kraków

Z roku na rok pojawiają się nowe wskazania do zastosowania toksyny botulinowej. Niestety jest kilka przeciwskazań, przez które osoby wykluczone są z leczenia tą metodą. Przeciwskazaniami do stosowania toksyny botulinowej, jako środka leczniczego jest: zespół Lamberta-Eatona, schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym, leki stosowane w celu znieczulenia, leki przeciwmalaryczne, ciąża i karmienie piersią, infekcje w miejscach wstrzykiwania toksyny botulinowej.

Toksyna botulinowa – choć tak rzadko o niej słyszymy ma ona szerokie zastosowanie w medycynie. Stosowana jest nie tylko w leczeniu chorób neurologicznych, ale również w medycynie estetycznej.