Sąd Rejonowy Gdynia

Sąd rejonowy Gdynia –Wybierz najlepszego komornika

Bez kategorii

Z czym kojarzy Ci się słowo „Komornik”? Większość z nas ma raczej złe skojarzenie – z bezwzględnym przejmowaniem mieszkań, mebli czy samochodów. Jednak komornik działa dla dobra drugiego klienta, który najczęściej rzeczywiście jest pokrzywdzony. Niestety często tak bywa, że pożyczone pieniądze lub mienie do nas nie wracają. Wtedy komornik, pomaga skutecznie dokonać egzekucji twojej należności. Ale jak wybrać dobrego komornika?

Sąd rejonowy Gdynia – Po pierwsze własność terytorialna

O co chodzi? Otóż wiele osób wybiera komornika, który działa najbliżej jego dłużnika. Wydaje się to logiczne, prawda? W ten sposób komornik częściej może wykonywać czynności terenowe, a co za tym idzie, skuteczniej egzekwować dług. Jednak jest pewien haczyk. Może się zdarzyć, że twój dłużnik nie jest dłużny jedynie tobie, ale jednej lub wielu innym osobom. Wtedy wzrasta prawdopodobieństwo, że komornik prowadzi już sprawę na rzecz innych wierzycieli, dotyczącą tego samego dłużnika. Co to oznacza? Iż odzyskane przez komornika pieniądze dzielone będą na wszystkie prowadzone przez niego sprawy – odzyskasz tylko część długu. Dlatego, zanim wybierzesz komornika, który będzie blisko twojego dłużnika, zorientuj się, czy osoba, która jest Ci dłużna, nie ma długów także u innych.

komornik Gdynia

Po drugie, oceń jaką szybkość działania ma wybrany komornik Gdynia

Co dokładnie mamy na myśli? Im szybciej wierzyciel (osoba pokrzywdzona, składająca wniosek) podejmie działania, tym lepiej dla niego. Jednak sam wierzyciel niewiele może. Dużo zależy od komornika Gdynia. Dlaczego? Ponieważ nie każda kancelaria równie szybko zajmuje się sprawami klientów. Zdarza się, że samo zarejestrowanie sprawy zajmuje im do miesiąca. I niekoniecznie musi być to ich wina, czasem po prostu nakłada się wielu klientów na raz. Jednak warto pamiętać, co się w tym czasie dzieje. Dłużnik ma możliwość chociażby do ukrycia majątku wierzyciela. Zanim wybierzesz komornika, należy zorientować się, w jakim terminie, zajmie się on twoją sprawą.  

Dobra opinia i szybki kontakt

Kolejną sprawą jest kontaktowość. Komornik nie odbiera przez cały dzień lub dłużej? Prawdopodobnie cała współpraca będzie tak wyglądać. Warto zajrzeć w internetowe opinie, których zwykle jest pod dostatkiem. Zanim wybierzesz komornika, dobrze to przemyśl.