remonty mieszkań olsztyn

Remonty mieszkań w roku 2022 – Czy warto się za nie zabierać?

Bez kategorii

W tym artykule wczujemy się w położenie zarówno firm remontowych – czy warto je zakładać i jeśli już są to czy brać duże zlecenia, jak również osób, które remont chcą zrobić. Od zawsze wiadomo, że remonty mieszkań Olsztyn trwają dłużej niż zakładamy i kosztują więcej. Trochę lepiej to wypada, gdy korzystamy z usług profesjonalnej firmy remontowej. Rok 2022 jest wyjątkowo trudny. Remontować, czy nie? Brać z lecenie czy się przebranżowić?

Położenie firm remontowych

Zacznijmy od wczuwania się w położenie firm remontowych. Oczywiście nie mówimy tu o dużych przedsiębiorstwach liczących kilkudziesięciu pracowników. Małe firmy remontowe wykonujące remonty mieszkań Olsztyn są teraz w dość trudnej sytuacji. Dlaczego? Ponieważ coraz więcej inwestorów (osób, które firmę zamawiają, bo rzekomo są zdecydowane na remont w trakcie prac zmieniają zdanie. Co za tym idzie, nie chcą zapłacić – często za to, co już jest zrobione, a  na pewno, za to, czego jeszcze nie wykonano, ale na co się umawiano. To oznacza duże koszty dla firmy remontowej, która prawdopodobnie zakupiła materiały, nie przyjęła na ten czas innego zlecenia, więc będzie kilka dni „w plecy” lub nawet – jeśli inwestycja była daleko – z góry opłaciła hotel pracowniczy. Dlatego firmy remontowe mają dylemat – brać czy nie brać zlecenia. Przede wszystkim, gdy zdecydujesz się na wzięcie danego zlecenia od razu podpisz umowę. To ty możesz stawiać warunki.

wykańczanie wnętrz olsztyn

Położenie tych, co chcą remontu

Poważniejszy remont mieszkania wiąże się z setką wydatków, problemów, decyzji i pytań. Co więcej, to także kucie, wiercenie, kurzenie, zakupy, tynkowanie, malowanie, elektryka, hydraulika. Mówiąc prościej – nerwy, bałagan i hałas. W tym roku, gdy materiały i usługi tak podrożały większość osób zrezygnowało z planowanych wcześniej remontów. Nawet, z tych drobnych. Co ciekawe to właśnie wykańczanie wnętrz Olsztyn często jest najbardziej czasochłonne i drogie. A jakie jest nasze zdanie – Czy warto remontować w 2022 roku? Wszystko zależy od sytuacji danej osoby/rodziny. Jeżeli masz duże zaplecze finansowe, lepiej nie zwlekaj z remontem, bo ceny mogą być jeszcze wyższe. Jeżeli brakuje ci oszczędności, zastanów się, jak długo możesz jeszcze mieszkać w takim lokum. Wydanie wszystkich oszczędności i ostatniej wypłaty na remont może się źle skończyć, w nagłej sytuacji losowej, typu utrata zdrowia. Lepiej nie wyzbywać się ostatnich pieniędzy i żyć całkowicie z dnia na dzień lub co gorsza z długami. Czasy są zbyt niepewne. Jeżeli chcesz remontu tylko dlatego, że aktualny wystrój ci się znudził, lub widzisz kilka plamek na ścianie, dobrze to przemyśl.