kuchnia

Kuchnia na wymiar czy gotowa?

Bez kategorii

Nowa kuchnia jest decyzją na wiele lat. Powinna być funkcjonalna, praktyczna i w neutralnych kolorach. Najlepiej jeśli zaprojektujemy kuchnię, która będzie modna nawet przez kilkanaście lat.  Jak zaprojektować wieloletnią kuchnię? Kuchnia na wymiar czy gotowa?

Projektowanie kuchni

Projekt kuchni możemy wykonać w większości sklepów meblowych, które posiadają gotowe kuchnie. Często samodzielne wykonanie projektu, jest darmowe chyba, że potrzebujemy pomocy konsultanta. Jeśli nie chcemy skorzystać z pomocy sklepów meblowych, to możemy wybrać jakikolwiek darmowy program do projektowania wnętrz i zaprojektować tam swoją wymarzoną kuchnię. Może zająć to dość dużo czasu, jednak efekty będą z pewnością zadowalające. Większość programów ma funkcję widoku w 3D, która pozwoli zobaczyć rzeczywisty projekt.

kuchnia

Kuchnia na wymiar, a gotowa

Kuchnia na wymiar jest dobra dla osób, które chcą mieć wszystko idealnie dopasowane oraz zrobione według ich wizji. Większość stolarzy ma także ogromny wybór frontów i zastosowań, którzy nie znajdziemy w sklepach meblowych. Głównie przy kuchniach nowoczesnych stolarz może stworzyć niepowtarzalną kuchnię, która wzbudzi zachwyt u każdego. Robiąc kuchnie na wymiar, korzystamy ze sprawdzonych materiałów, a głównie drewna, które posłuży nam przez nawet kilkadziesiąt lat. Przez to, że kuchnia jest robiona ze znacznie lepszych materiałów, będzie ona droższa od tych gotowych.

Kuchnie gotowe są idealne dla osób, które potrzebują kuchnię bardzo szybko. W ciągu jednego dnia możemy przygotować projekt i odebrać części, które wystarczy złożyć. Maksymalnie w ciągu kilku dni kuchnia jest już gotowa do użytku. Taka opcja przyda się także osobom, które nie do końca mogą się zdecydować na ostateczny wygląd kuchni. Wszystkie fronty, szuflady i półki można cały czas wymieniać, dzięki czemu nie musimy myśleć o tym co będzie modne za parę lat. Minusem gotowych kuchni jest często to, że sprzęty AGD musimy wybierać w sklepach meblowych. Są one pod wymiar dla sklepu, co może znacznie utrudnić wybór.