masaż Inowrocław

Jak prawidłowo wykonać masaż pleców dla ukochanej osoby?

Bez kategorii

Nie ma nic przyjemniejszego niż spokojny, romantyczny wieczór we dwoje. Miłą atmosferę, ulubiony film lub serial, dobre przekąski i wino warto uzupełnić masażem pleców. Ale jak prawidłowo wykonać masaż Inowrocław? Czy źle zrobiony może zaszkodzić? Jaką pozycję musi przyjąć osoba masowana? Dowiesz się tego z artykułu.

Po pierwsze – wyluzujcie

Czy może być coś bardziej odprężającego od dobrze zrobionego masażu w miłej atmosferze? Jednak kluczowe jest są tu słowa „dobrze zrobionego”. Nieprawidłowe masowanie może się okazać nieprzyjemne a nawet niebezpieczne. To drugie oczywiście w sporadycznych przypadkach, ale warto przed masażem poznać podstawowe wskazówki. Po pierwsze – wyluzujcie się. Nie ma co się stresować. Im więcej nerwów, tym sztywniejsze ciało – masującego i masowanego. A do masażu naprawdę warto rozluźnić ciało. Poza tym, masaż ma sprawiać radość obu stronom. A gdzie wykonywać masaż Inowrocław? Co do niego przygotować?  

salon kosmetyczny Inowrocław

Masaż Inowrocław na łóżku czy podłodze?

Pierwsza sprawa to znalezienie odpowiedniego miejsca. Osoba masowana powinna leżeć na czymś niezbyt twardym, ale też nie za miękkim. Łóżko wodne z pewnością się nie sprawdzi. Może być to podłoga, ale z grubym kocem. A jaką pozycję powinno się przyjąć? Osoba masowana powinna położyć się na brzuchu z rękoma wzdłuż tułowia (nie pod głową) a samą głowę ułożyć tak, żeby było wygodnie, byle nie opartą na podbródku, ponieważ musi być utrzymana prosta linia kręgosłupa. Przygotuj olejek do masażu, nieco ogrzej dłonie i możesz przystąpić do masowania. Zacznij od dolnej partii pleców, najbliżej pośladków, i przesuwaj się w stronę serca.  Pamiętaj, że masaż Inowrocław zaczyna i kończy się głaskaniem. Następne jest rozcieranie, czyli masowanie kulistymi ruchami, stopniowo zwiększając siłę nacisku. Najpierw masaż wykonujemy wzdłuż osi ciała, następnie w poprzek. Kolejny etap to ugniatanie (masażysta zdecydowanie chwyta jak największy obszar skóry i pociąga do góry. Można to porównać do wyrabiania ciasta), po nim oklepywanie i znów głaskanie.

Może coś profesjonalnego?

Taki masaż trwa około 30 minut. Czujesz, że nie podołasz temu zadaniu? Może w ramach prezentu dla ukochanej osoby, zamów jej masaż u profesjonalistki? Nawet w wielu salonach kosmetycznych Inowrocław w ofercie są masaże i to nie tylko pleców. Na przykład dla kobiet ciekawą opcją jest masaż twarzy i głowy.