Dieta online

Dieta online – czy warto z niej skorzystać? Hit czy hit?

Bez kategorii

Wielu z nas zależy na uzyskaniu pięknej i wyrzeźbionej sylwetki. Często jednak nie mamy motywacji do działania i nie wiemy od czego zacząć. W takim momencie warto skorzystać z oferty dietetyka. Coraz więcej osób decyduje się na konsultacje online. Czy warto? Jaka jest zaleta diety online? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w naszym dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Dieta online – na czym polega?

Wielu  pewnie zastanawia się – na czym polega dieta online. Otóż coraz więcej dietetyków świadczy usługi właśnie w ten sposób. W diecie online chodzi o to, że kontakt z dietetykiem odbywa się wyłącznie przez Internet. Na początku zgłaszamy się do dietetyka – bardzo często odbywa się to poprzez e-maila bądź w aplikacji (jeśli dany dietetyk taką posiada). Następnie wypełniamy formularz, w którym znajdują się informacje o naszym celu, chorobach czy nawykach żywieniowych, następnie otrzymujemy przygotowany plan żywieniowy, a po określonym czasie kontaktujemy się z dietetykiem, w celu przedstawienia efektów.

O czym warto pamiętać chcąc zrzucić zbędne kilogramy?

W Internecie znajdziemy wiele mitów, które związane są z utrzymaniem odpowiedniej wagi. O czy powinniśmy pamiętać? Przede wszystkim jest to spożywanie określonej ilości wody – minimum 2 litry dziennie. Najlepiej jest wybrać wodę wysoko mineralizowaną. Kolejnym punktem jest ograniczenie przetworzonej żywności, słodyczy, a także alkoholu. To one powodują spadek energii, ciągłe zmęczenie oraz wzdęty brzuch. Zachowanie odpowiedniej ilości kalorii w ciągu tygodnia to klucz do sukcesu. Warto zatem skorzystać z usług dietetyka, który wyliczy nam ich odpowiednią ilość.

Dietetyk online

Dietetyk online – hit czy kit?

Dietetyk online to hit w ostatnich czasach. Łatwy kontakt, brak czekania w kolejce czy dieta dostępna od ręki to najważniejsze zalety. Właśnie dzięki nim tak wiele osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie. Wielu dietetyków posiada własne aplikacje mobilne, dzięki czemu dieta jest w jednym miejscu, kontakt z naszym opiekunem jest bardzo prosty, a co ważne otrzymujemy również ogromną dawkę motywacji.