Biura modułowe

Biura modułowe – czy warto zdecydować się na ich budowę?

Bez kategorii

Twoja firma rozwija się? Zatrudniasz coraz więcej pracowników i zaczyna brakować przestrzeni biurowej? Zastanawiasz się nad wynajęciem powierzchni, jednak koszty są zbyt wysokie? Świetną opcją są biura modułowe, które można wybudować w krótkim czasie. Jakie są zalety i wady takiej inwestycji? Odpowiadamy!

Szybkość realizacji

Niewątpliwą zaletą jest bardzo krótki czas od momentu wybrania projektu do przeprowadzki. Realizacja inwestycji trwa zazwyczaj kilka tygodni. Budowanie biura w sposób tradycyjny, to nie tylko wysokie koszty, ale również długi czas oczekiwania. Przeprowadzenie budowy nie jest uzależnione od warunków pogodowych. Wszystkie elementy są produkowane w zewnętrznej firmie, więc prace można przeprowadzać nawet zimą. Zazwyczaj nie musimy także czekać wiele miesięcy na dostępność ekipy budowlanej. Biura modułowe zawsze są objęte gwarancją, więc nawet gdy trafimy na niedociągnięcia, wykonawca naprawia je na własny koszt.

Możliwość natychmiastowej rozbudowy.

Zdecydowałeś się na kupno budynków modułowych, wprowadziłeś tam nowy personel, lecz powierzchnia okazała się zbyt mała? Nie musisz szukać nowej działki na cito i organizować kolejnej przeprowadzki. Domki bez pozwolenia na budowę można w szybki sposób rozbudować. Wiele firm wykonuje rozbudowę np. w przerwie świątecznej. Wystarczy kilka dni, by dołożyć dodatkowy segment i powiększyć biuro. Budowa jak i rozbudowa odbywa się w naprawdę “czystych” warunkach. Dodatkowo nie generuje się zbyt dużego hałasu.

Niskie koszty

Domki bez pozwolenia na budowę to zdecydowanie niższy koszt inwestycji. Dodatkowo, łatwiej jest otrzymać kredyt na budowę.  Stosowane rozwiązania, np. energooszczędne okna, pozwalają na obniżanie rachunków za prąd.

Domki bez pozwolenia na budowę

Czy biura modułowe mają wady?

Domki bez pozwolenia na budowę również mają swoje wady. Przede wszystkim, jeżeli chcemy ominąć wspomniane pozwolenie, musimy wybudować biuro niewielkich rozmiarów. Dodatkowo, za taką inwestycję musimy zapłacić od razu całość kwoty. Ostatnią wadą jest fakt, iż zazwyczaj firmy nie wyrażają zgody na wprowadzenie zmian w projekcie.

Domki modułowe są dobrym pomysłem, jeżeli zależy nam na realizację inwestycji w krótkim czasie. Warto jednak postawić na renomowaną firmę i zapytać o możliwość zaprojektowania biura pod nasze wymagania.